29581
Book
In basket
Skrzynia władcy piorunów / Marcin Kozioł. - Warszawa : Wydawnictwo Prószyński i S-ka, 2017. - 235 [2] s. : ilustracje ; 21 cm.
(Detektywi na kółkach / Marcin Kozioł ; T. 1)
Książka wpisana na listę lektur uzupełniającychdo klasy IV-VI szkoły podstawowej. Kryminał z wieloma zwrotami akcji, książka przygodowa pełna szyfrów i zagadek, zarazem świetnie napisana biografia wielkiego wynalazcy Nikoli Tesli dla młodszych nastolatków. Julia, śliczna czternastolatka, pomaga swemu o rok starszemu przyjacielowi Tomowi odszukać porwanego ojca. Od czasu wypadku dziewczyna jeździ na wózku (stąd tytuł cyklu: „Detektywi na kółkach”), nie przeszkadza jej to jednak uczestniczyć w tropieniu przestępców, wręcz przeciwnie – często to ona wpada na trop, świetnie kojarząc fakty i… odczytując szyfry. W poszukiwaniach bierze udział jeszcze jeden niezwykły bohater: pies Julii, przesympatyczny labrador Spajk-Biszkopt, który… pamięta swoje poprzednie wcielenia. Współczesna akcja splata się z historią rozpoczynającą się ponad 150 lat wcześniej, w dniu narodzin Nikoli Tesli. Wszystko, czego dowiadujemy się o dzieciństwie i życiu słynnego wynalazcy, zwanego Władcą Piorunów, jest prawdą – nawet najbardziej nieprawdopodobne, wręcz fantastyczne wydarzenia z jego życia opisane w książce oparte są na faktach.
Availability:
Oddział dla Dzieci
There are copies available to loan: sygn. L (11 egz.)
Notes:
General note
Stanowi część 1. cyklu, część 2. pt.: Tajemnica przeklętej harfy, część 3. pt.: Gwiazda Blachonosego.
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025
Target audience note
Lektura uzupełniająca dla klas 4-6.
Reviews:
The item has been added to the basket. If you don't know what the basket is for, click here for details.
Do not show it again